Student Selection Second List (2019-2020)

PLEASE NOTE
1. Guardians of selected candidates are required to deposit a non-refundable confirmation fee of Rs.5,000.00 (Rupees five thousand) only at the Administrative Office of school within 8 January 2019 (Tuesday), which is to be adjusted with the fees payable at the time of admission.  
2. Seats of the selected students not paying the confirmation fee on the above mentioned dates will be released for other applicants.  
3. Guardians of selected candidates are to admit their wards on 18th of March 2019 (Monday) at the Administrative Office.  
4. Guardians are hereby requested to bring the interview receipt at the time of depositing the confirmation fee and the money receipt of confirmation fee at the time of admission.  
     
SELECTED STUDENT LIST : CLASS MA
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 215 MANYATA CHOUDHURY MANIK CHOUDHURY DAY MA
2 225 AMAN ASLAM ASLAM HUSSAIN DAY MA
3 229 DEBAYAN DEB DEBASISH DEB DAY MA
4 234 CHINMOY MANDAL BIKASH MANDAL DAY MA
5 250 ANISHA BEGUM ZAKIR HUSSAIN DAY MA
6 281 DEVANSH DAS DR.DIPANKAR DAS DAY MA
7 305 BARNITA GHOSH BISWAJIT GHOSH DAY MA

SELECTED STUDENT LIST : CLASS MB
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 216 TANISHA DEY TAPAN DEY  DAY MB
2 222 ARADHYA PAUL ALOK PAUL DAY MB
3 255 BINAYAK BARMAN NIKHIL BARMAN DAY MB
4 265 RITURAJ PAUL NUTAN PAUL DAY MB
5 317 SAMRAT SAHA RANADHIR SAHA DAY MB

SELECTED STUDENT LIST : CLASS PRE1
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 144 HRIDDHIMAAN DAS CHOUDHURY ARIJIT DAS CHOUDHURY DAY PRE1
2 156 ABHIMANYU BASAK HIRALAL BASAK DAY PRE1
3 217 SHANAYA DEY BAPI L DEY DAY PRE1
4 220 ARNIV DEY SUMAN DEY DAY PRE1
5 226 KAUSTAV CHOUDHURY JOY SANKAR CHOUDHURY DAY PRE1
6 243 ADITYA PRASAD MANJAY PRASAD BOARDING PRE1
7 248 ARADDHYA GANGULI PRITAM GANGULI DAY PRE1
8 251 ANKUSH PAL BISHAL PAL DAY PRE1
9 256 AYAAN KUNDU PRIYABRATA KUNDU DAY PRE1
10 258 MAHI PURBEY RAJU KUMAR PURBEY DAY PRE1
11 262 BANOSHREE DAS DULAL DAS DAY PRE1
12 277 PRAPTI ROY BISWAJIT ROY DAY PRE1
13 312 ARJUN BHATTACHARJEE DEEPANKAR BHATTACHARJEE DAY PRE1
14 313 ABHIRAJ DEV BUDHA DEV DAY PRE1
15 316 VIRAT SHARMA GOPAL SHARMMA DAY PRE1

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 1
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 82 ANIKET CHOWDHURY SUBHASIS DEB CHOWDHURY DAY I
2 172 DHRUV VERMA ROHIT VERMA DAY I
3 218 TANOY DAS JOYDEB DAS DAY I
4 231 RETIKA SARKAR NIKHIL SARKAR  DAY I
5 237 ABHIJIT SINGH AMARJIT SINGH DAY I
6 238 RUDRADEEP BHATTACHARJEE RATNADEEP BHATTACHARJEE DAY I
7 245 ANKITA GUPTA ARUNESH KUMAR GUPTA DAY I
8 247 YASHIKA TEZY BHAGIRATH TEZY DAY I
9 252 SIDHI SARSWA RAJESH SARSWA DAY I
10 257 AYUSH KUMAR PURBEY RAJU KUMAR PURBEY DAY I
11 261 ANKITA BISWAS CHANDAN BISWAS DAY I
12 278 TANMOY SARMA BORO MANOJ BORO DAY I
13 290 ISHAN SAHA INDRAJIT SAHA DAY I
14 292 HINA FARHIN ISLAM JEHERUL ISLAM SAIKIA DAY I
15 296 SRISHTI SAUMITR DESH DAY I
16 298 ARUNITA DEV ROY BASABENDU DEV ROY DAY I
17 302 RISHAV KUMAR PATEL RANJEET KUMAR PATEL DAY I
18 303 MAYUKH DEY MATHURANATH DEY DAY I
19 307 ADIKRIT DUTTA ARUP DUTTA DAY I
20 308 AIRISH PAUL SUJIT PAUL DAY I
21 311 URSHITA SAIKIA RUPJIT KUMAR SAIKIA DAY I

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 2
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 219 JUNE BERA ABHIJIT BERA DAY II
2 283 AADISHREE DAS LT. MR BIKUL DAS DAY II
3 284 ANSHUMAN DAS SRIKANT DAS DAY II
4 293 DHRUV DAS NONI DAS DAY II
5 306 DIPANKAR DHAR DHRUVAJYOTI DHAR DAY II

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 3
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 50 UTPREKSHA GOSWAMI ANUP KUMAR GOSWAMI DAY III
2 244 JIAAN ALAMANYA DEBASISH DAS DAY III
3 295 SUBHANGI TAPARIA SUNIL KUMAR TAPARIA DAY III

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 4
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 240 PRATYAKSHA RAI VINAY RAI  DAY IV
2 276 MONOMOY SENGUPTA DEBASISH SENGUPTA DAY IV

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 5
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
           

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 6
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 235 KAUSRHAB DAHAL DAMBER DAHAL DAY VI
2 289 AYUSH SHARMA AMOL KUMAR SHARMA DAY VI
3 291 JYOTISMAN SARMA NAVAJYOTI SARMA DAY VI

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 7
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 202 KABYEEK PLABAN DAS SRI PORAG KUMAR DAS DAY VII
2 246 RESHAM TEZY BHAGIRATH TEZY DAY VII
3 269 ANURAG DARSHAN RABINDRA BARUAH DAY VII
4 274 AKASH DEY PRADIP KR DEY DAY VII
5 275 AYUSHEE SARKAR BIKRAM SARKAR DAY VII
6 294 ALANKRITA DEB AJOY DEB  DAY VII

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 8
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 223 BARSHA RANI DAS RANJIT KUMAR DAS DAY VIII
2 301 SWASTIKA SAMEER PURKAYASTHA SAMEER PURKAYASTHA DAY VIII

SELECTED STUDENT LIST : CLASS 9
SlNo FormNo Candidate Name Father's Name Type Class
1 56 ABDULLAH AHMED CHOUDHURY AHMED MUSTAFA CHOUDHURY DAY IX
2 241 PRATHAM RAI VINAY RAI DAY IX
3 264 DIPANITA SONOWAL ROHINI SONOWAL BOARDING IX
4 273 RISHAV KRISHNA DAS BISWAJIT DAS DAY IX
5 315 KRITARTHA GOSWAMI JAYANTA GOSWAMI DAY IX

End of List